Најмеките допири за најмеката кожа

Sultana Of Soap

Сапун

Sultana Of Soap

330ден

Оаза од влажност. Овој сапун е полн со суви кајсии, брусница и рибизли кои нежно измазнуваат, осветлуваат и и даваат влажност на кожата додека маслата од олибан и бергамот смируваат и го разведруваат расположението. Дајте и го кралскиот третман којшто вашата кожа го заслужува.


Состојки :


вода (Aqua), масло од репка; кокосово масло (Brassica napus; Cocos nucifera), глицерин, сорбитол, парфем, суви кајсии (Prunus armeniaca), суви рибизли (Vitis vinifera), суви брусници (Vaccinium macrocarpon), масло од олибанум (Boswellia carterii), масло од бергамот (Citrus Aurantium bergamia), титаниум диоксид, натриум хлорид, ЕДТА, тетранатриум едитронат, натриум хидроксид, *лимонен, *линалул, бутилфенил метилпропионал, хексил цинемал

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Simona  04/04/2020

Definitivno eden od najubavite proizvodi na Lush, sapunot e super hidratanten za kozata i obozavam koga cel stan mi mirisa posle negova upotreba :)


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Olive Tree
Сапун за тело
Омекнува, балансира, освежува

695ден / 100г
Figs and Leaves
Сапун за тело
Не одолевај на искушението

295ден / 100г
Lemon Zest
Сапун за тело
Сјајно цитрусно освежување

395ден / 100г
Best Seller
Honey I Washed The Kids
Сапун за тело
Мнооогу мед, сладок портокал и алое

295ден / 100г
Rhubarb & Custard
Сапун за тело
Слатко, меко, чисто

395ден / 100г
Lotus Flower
Сапун за тело
Туширање со богата ексфолијација

395ден / 100г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 120г
Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г