Биоразградлив чистач за лице

7 to 3

Туфер за чистење на лице

7 to 3

150ден

Парче

Дали често бараш скратен пат до чисто лице?

Ако одговорот е да, тогаш сигурно ќе ти се допадне овој туфер за чистење на лице кој не остава отпад зад себе. Можеш да го употребуваш повеќе пати и е биоразградлив, а подеднакво добро ќе ја отстрани твојата шминка. Основата ја направивме со карагенен - веќе добро познатиот наш екстракт од морски алги и го помешавме со фино смелени канелини гравчиња. Потоа додадовме инфузија од свежи орхидеи и иланг иланг за добар баланс. Едноставно нанеси вода на лицето, намокри ја едната страна од туферот и излизгај по лицето за успешно да го активираш лесниот крем. Можеш и едноставно да отстраниш лесна шминка на очите со тоа што ќе поминеш со туферот по капакот на окото. Кога ќе завршиш, само исплакни и продолжи со рутината.

По отстранувањето на шминка, убаво исплакни го овој туфер со малку топла вода под млаз вода и остави го добро да се исуши. Најдобро е целосно да се употреби во рок од пар недели по првата употреба. 

Марамчињата за лице се 93% од материјалите пронајдени во запушен одводен систем, според Water UK. Едноставно, со оваа замена придонесуваш многу повеќе за околината отколку што можеш да замислиш.
Состојки :


инфузија од свежи орхидеи (Dendrobium), талк, глицерин, натриум лаурил саркосинат, пропилен гликол, мелен канелини грав (Phaseolus vulgaris), екстракт од карагенен (Chondrus crispus), абсолут од цвет од кари(Helichrysum italicum), масло од иланг иланг (Cananga odorata), алфа-изометил ионен, амил цинемал, бензил алкохол, *бензил бензоат, бутилфенил метилпропионал, цинемил алкохол, цитронелол, гераниол, хидроксицитронелал, *линалул, парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Maggie 17/01/2021

Имам комбинирано лице - мрсна Т зона а суви образи. Овој туфер (чистач) го користам веќе неколку месеци наутро и навечер како и за вадење шминка.Приметувам дека немам breakage, а и порите ми се значително намалени. Дефинитивно вреди да се проба.


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Jade Roller
Naked балзам за чистење на лице
Балансирачко чистење за смирена и тонирана кожа

595ден / 35г
Aqua Marina
Свеж чистач за лице
Длабински чистење, смирување и омекнување

695ден / 100г
Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Best Seller
Grease Lightning
Третман за акни
Кажи им чао на акните

595ден / 45г
Herbalism
Свеж чистач за лице
Баланс и хидратација со мат ефект

695ден / 100г
9 to 5
Лосион за чистење на лице
Луксузено чистење, лесна хидратација и смирување

550ден / 95г
Dark Angels
Свеж чистач за лице
Отстрани го вишокот на сјај и дај и мат ефект на кожата

695ден / 100г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г