Цитрусни масла кои ќе ве телепортираат вон овој свет

Alien

Пенлива купка

Alien

395ден

195ден

Парче

Запознајте го овој вонземјанин и влезете во кадата за да избегате од секојдневието. Дури и пред да се бањате, осветлувачките масла од бергамот и литсеа кубеба ќе ги пренесат вашите сетила во зелен, цитрусен свет. Распарчете ја оваа зелена купка под проточна вода за да ослободите насипи од меурчиња за омекнување на кожата, а потоа потонете длабоко во неговите неонски води и патувајте низ Вселената.


Како се користи:

Искрши ја на ситни парчиња под силен млаз вода и легни меѓу купови цитрусна пена.


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурет сулфат, лаурил бетаин, густин, масло од бергамот, масло од лицеа кубеба, бензоин смола, глицерин, вода (Aqua), гума од козинец, DRF алкохол, *цитрал, *лимонен, *линалул, парфем, боја 47005, боја 77499, боја 59040, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Brightside
Пенлива купка
Светлост во бањата

450ден / Парче
Worry monster
Пенлива купка
Безгрижна виолетова пена

430ден / Парче
Vegan
Support bubble
Пенлива купка
Свежина и спокој

350ден / Парче
Castle in the clouds
Пенлива купка
Нежна и цветна фантазија

395ден / Парче
Puppy love
Пенлива купка
Овошен десерт

430ден / Парче
Last Chance
-50%
Crayon
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Забавна и овошна бања

160ден 320ден

Limited Edition
-50%
Candy Cane
Пенлива купка за повеќекратна употреба
За бања полна меурчиња од минт и лимон

195ден 395ден

Vesuvio
Пенлива купка
Лава од цимет и какао путер

395ден / Парче