Хидрира и матира, да, 2 во 1!

Amazon Primer

Naked масло за лице - прајмер

Amazon Primer

795ден

20г

Купуаку путерот ни доаѓа од тропските џунгли на Амазон и тој сериозно омекнува, мурумуру путерот ќе даде точна доза хидратација, а смирувачкото масло од андироба ќе дополни со своите хидратантни својства. Скробот од растително потекло во прав ја матира и измазнува кожата, па така ова е совршена основа пред нанесување шминка. Посегни по овој амазонски сјај и биди кралица на џунглата.

Зализгај по кожата и нежно втриј, или пак протриј помеѓу прстите и нанеси го со масажа на целото лице. Природниот зелен пигмент на хлорофилин ќе ги неутрализира црвенилата на образите, а лимоновата трева ќе затегне и тонира за светол и чист тен. Слатката дрвенеста тонка заедно со розиното дрво и портокал ќе додаде на луксузот.

Овој производ е направен со состојки кои овозможуваат да омекне на телесна температура. Чувај го подалеку од извор на топлина.Состојки :


мурумуру путер (Astrocaryum Murumuru), пудра од аров корен (Manihot utilissima), инфузија од лимонова трева (Cymbopogon citratus), јапонски восок (Rhus succedanea), карнауба восок (Copernicia cerifera), купуаку путер (Theobroma grandiflorum), алкохолна тинктура од африканско растение (Spilanthes oleracea), масло од ружино дрво (Aniba rosaeodora), масло од андироба (Carapa Guaianensis), абсолут од тонка (Dipteryx odorata), масло од бразилски портокал (Citrus sinensis), вода (Aqua), екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), *бензил бензоат, *цитрал, *кумарин, *гераниол, *лимонен, *линалул, парфем, хлорофилин (CI 75810)

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Light Touch
Naked масло за лице
Кажете и збогум на масната кожа

795ден / 20г
R&B

R&B

Навлажнувач за коса и брада
Смири ја џунглата

995ден / 100г
Celestial
Крем за лице
Рајска кожа

1.395ден / 45г
Vegan
Argan
Naked масло за лице
Интензивна хидратација

795ден / 20г
Vegan
Banana Skin
Naked масло за лице
За здрава и сјајна кожа

795ден / 20г
Vanishing Cream
Крем за лице
Заборавете на проблемите со Т-зоната и акните

1.495ден / 45г
Full Of Grace
Naked масло за лице - серум
Хранлив серум за лице

795ден / 20г
Imperialis
Крем за лице
Лесна текстура за најдобар ефект

1.295ден / 45г