Комбинација од рајот

Angels On Bare Skin

Свеж чистач за лице

Angels On Bare Skin

695ден

495ден

100г

Добитната комбинација за рајско мека кожа: балансирачката лаванда се преплетува со регенерирачкото сино масло од камилица и богатата каолин глина. Овој добар собир од релаксирачка лаванда, ружи и камилица е инспирирана од антички рецепт. За среќа, на некој му текнало да го запише. Добро измелените бадеми ексфолираат додека лавандата и ружите ја смируваат кожата. Кога ќе додадеш вода на мелените бадеми добиваш смирувачко бадемово млеко кое ќе ја зачува кожата.

Штипни од овој чистач и со малку вода направи паста во дланката, а кога ќе те задоволи текстурата почни да масираш по цело лице, а дури и тело, пред нежно да исплакнеш.


 


Состојки :


мелени бадеми (Prunus dulcis), глицерин, каолин, вода (Aqua), масло од лаванда (Lavandula angustifolia), абсолут од ружи (Rosa damascena), сино масло од камилица (Matricaria chamomilla), масло од невен (Tagetes minuta), бензоин смола (Styrax tonkinensis pierre), цветови од лаванда (Lavandula angustifolia), *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Aqua Marina
Свеж чистач за лице
Поблиску до морето

495ден 695ден

Tea Totaler
Naked балзам за чистење на лице
Тотално чиста кожа

395ден / 15г
Kalamazoo
Чистач за лице со брада
Не ти треба брада за да го користиш овој производ

695ден / 100г
Coalface
Сапун за лице
Добро погледни го ова лице

695ден / 100г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Смиреност по невреме

695ден / 100г
Herbalism
Свеж чистач за лице
Избалансирана и ревитализирана кожа

495ден 695ден

9 to 5
Лосион за чистење на лице
Луксузен начин до чисто лице!

550ден / 95г
Ocean Salt
Пилинг за лице и тело
Истриј и прероди се!

795ден / 120г