Овошно и слатко задоволство

Apple Crumble

Пенлива купка

Apple Crumble

495ден

Парче

Ако сте љубител на штрудла со јаболка и колачи со цимет, тогаш со сигурност ќе ви се допадне и нашата нова пенлива купка.
Помеѓу двете половини на ова јаболче се наога фил направен од пулпа од јабокла и хидрирачки фер тргувани какао и шеа путери кои ќе ја одржат вашата кожа мека и мазна долго по капењето. Се што останува на вас да направите е да ја издробите под млаз вода и набљудувајте како бањата изобилува со хидратантни меурчиња, додека вие уживате во неодоливо слаткиот мирис.


Како се користи: Издроби ја под млаз топла вода за сочни меурчиња. Зачувај дел за подоцна, никогаш не се знае кога ќе сакаш репете!


Начин на чување: Исто како и вистинско јаболко, оваа купка се чува на ладно и суво место.


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурет сулфат, фер тргуван органски какао путер, лаурил бетаин, парфем, густин, смола од мирта, абсолут од цвет од портокал, масло од лист од цимет, свежа пулпа од јаболка, фер тргуван шеа путер, гуар гума, титаниум диоксид, Лаурет 4, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид силика, *еугенол, *хидроксицитронелал, *линалул, боја 14700, боја 77491, лист од маркут лајм

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Raspberry blower
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Овошна, опојна, забавна

595ден / Парче
Limited Edition
The easter bunny
Пенлива купка
Цитрусни и златни меурчиња

395ден / Парче
Rainbow
Пенлива купка
Циртусен спектар на бои

450ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Besties
Пенлива купка
Совршено пролетно освежување

450ден / Парче
Twilight
Пенлива купка
Релаксирачки спој од лаванда и тонка

395ден / Парче
Milky Bath
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Смирувачко овесно млеко помешано со цитруци

595ден / Парче
Lemon Crumble
Пенлива купка
Свежи и цитрусни меурчиња

495ден / Парче
Ladybird
Пенлива купка
Неповторлива свежина

450ден / Парче