Овошен, виолетов емотикон полн со спокој!

Aubergine

Шумлива купка

Aubergine

250ден

Парче

Некогаш е полесно чувствата да се изразат со емотикон. Кога точно знаете што саката потопете ја оваа купка за погодок точно во центарот, освежително уживање во виолетова вода.


Ќе ви се допадне овој производ доколку сакате:

-  Долги уживања во када во вода која што мириса на цела една Lush продавница.

- 29 High Street парфемот или The Comforter пенливата купка.

- шумливи купки кои брзо се растопуваат.


Ефекти:

- Цветните масла и маслото од Хо дрвото се одлични за смирување и намалување на напнатоста.

- Апсолутот од тонка дава сладок декадентен мирис и ја смирува и омекнува кожата.

- Лицеа кубебата има слатка лимонеста арома која што го подобрува расположението и опушта.


Како се користи: Наполнете ја кадата и  скокнете во неа пред да ја потопите оваа шумлива купка.

Начин на чување: Чувајте ја на суво место на собна температура (until you're ready to get fizz-ical).


Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, масло од бергамот (Citrus aurantium bergamia), масло од комфор (Cinnamomum camphora), масло од литсеа кубеба, абсолут од тонка (Dipteryx odorata), свеж модар патлиџан (Solanum melongena), вински камен (Potassium bitartrate), вода (Aqua), титаниум диоксид, густин(Zea mays), натриум коко сулфат, пропилен гликол, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, кокамидопропил бетаин, алфа-изометил ионен, бензил алкохол, бутилфенил метилпропионал, *цитрал, кумарин, хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, парфем, боја 77491, боја 42090:1, боја 42090, боја 17200, боја 42090:2, боја 19140, боја 45410:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Big Blue
Шумлива купка
Нека испловат грижите

285ден / Парче
Twilight
Шумлива купка
Ако се почувствувате дека ви бега сонот...

295ден / 200г
Flight
Шумлива купка
Цветно, цитрусно прочистување

395ден /
Rocket Science
Шумлива купка
Дали сте за патување до вселената?

280ден / Парче
Vegan
Honey I Washed The Kids
Шумлива купка
Дали сте во потрага по нешто слатко?!

295ден / Парче
Chocomint
Шумлива купка
Чоколадо со минт

295ден / Парче
Tengri
Шумлива купка
Божествено, хербално прочистување

395ден /
Blue Gardenia Salt Cube
Шумлива купка
Tри вида морска сол и гардении

250ден / Парче