Цитрусен шербет

Avo Good Easter

Сапун за тело

Avo Good Easter

695ден

Парче

Авокадо? Благодарам! Овој сапун е вистинското наздравје со светкав цитрусен мирис на бергамот и литсеа кубеба. 


Ќе ти се допадне ако сакаш:

- свеж, крцкав мирис на цитрус што ќе те расположи

- Avocado Co-Wash спреј за тело

- Ручек во недела полн смеа 


Органското масло од авокадо богато ја регенерира кожата. Литсеа кубеба го крева расположението со слатката арома на лимон. Бергамот дава сигурно чувство на добросостојба.Состојки :


вода (Aqua), пропилен гликол, масло од репка и кокосово масло, парфем, масло од бергамот, литсеа кубеба масло, масло од олибанум, органско масло од авокадо, глицерин, густин, титаниум диоксид, натриум хлорид, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, силика, натриум стеарат, натриум хидроксид, ЕДТА, тетранатриум едитронат, амил цинемал, *бензил цинемат, *цинамил алкохол, *цитрал, *лимонен, *линалул, боја 42090:2, боја 19140:1, боја 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Marija 22/05/2020

Predobar proizvod, eden od mojte omileni sapuni od Lush.


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Lipstick Case
Пакување за кармин
Подеднакво еко и шик

495ден / 20г
Ново
Best Seller
Vegetarian
Beauty sleep
Маска за лице и тело
Врвна нега и луксузна хидратација

695ден / 125г
Ново
Los Angeles
Кармин
Безвременска црвена

695ден / Парче
Ново
Kigali
Кармин
Сјајно и розево

695ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Flamingo egg
Шумлива купка
Слатко и овошно задоволство

350ден / Парче
Ново
Vegan
Berlin
Кармин
Црвена малина

695ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Eggy Wegg
Шумлива купка
Розева лимонада со минт

350ден / Парче
Ново
Vegan
Sleep
Путер за тело/масажа
Сонлива лаванда

595ден / 75г