Регенеративен шампон за сува и виткана коса.

Avocado

Регенеративен цврст шампон

Avocado

795ден

100г

Дали е ова најдобрата мешавина што постои?

Заборави за популарните избори за регенерирање на коса, оваа мешавина од свежо авокадо, екстра девствено маслиново масло и органски какао путер е вистинската работа.  Дополнително има и инфузија од рузмарин, цвет од лаванда и коприва, која го негува вашиот скапл и нежно чисти без да ги отстрани природните заштитни масла од косата. Ако се чувствуваш подготвено да го испробаш овој божествен производ: намокри ја косата, грабни го своето парче Avocado Co-Wash и нанеси директно по целата коса (или протриј го парчето меѓу дланки и направи добар слој пена). Со темелна масажа нанеси еднаков слој на целата коса и потоа исплакни за свиленкаста, хидрирана коса. Ако сеуште не те убедивме, тогаш сигурно ќе те запленат брановите арома од зелен лимон и бергамот.
Состојки :


натриум кокоил изетионат, стеаринска киселина, инфузија од рузмарин; цвет од лаванда и коприва, свежо авокадо, глицерил стеарат и PEG-100 стеарат, кокамидопропил бетаин, пропилен гликол, вода (Aqua), етил макадамиат, парфем, бехентримониум хлорид, масло од бергамот, масло од лицеа кубеба, масло од олибанум, органско масло од авокадо, купуаку путер, фер тргуван органски какао путер, екстра девствено маслиново масло, лимонска киселина, екстракт од гарденија, цетримониум хлорид, амил цинемал, *бензил цинемат, *цинемал, *цинемил алкохол, *цитрал, *лимонен, *линалул, хлорофил, боја 19140:1, боја 42090:2, боја 19140

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Seanik
Цврст шампон
Нека вашата коса биде здрава и бујна

595ден / Парче
Vegan
Coconut Rice Cake
Цврст шампон
Кокос за жедна коса

595ден / 55г
Cork Pot
Кутивче од плута
Природно и биоразградливо

595ден / Парче
Round Tin
Метално кутивче - Тркалезно
Одлично е за чување на цврстите шампони

150ден / 20г
Jason And The Argan Oil
Цврст шампон
За омекнување и сјај на руса и седа коса

595ден / 55г
Best Seller
Wasabi Shan Kui
Шампон за коса
Спречува опаѓање, стимулира раст на здрава, силна коса полна волумен

750ден / 110г
Vegan
Angel Hair
Цврст шампон
Хидратантна протеинска нега

595ден / 55г
Vegetarian
Honey I Washed My Hair
Цврст шампон
Лесна хидратација и омекнување

595ден / 55г