Нежно омекнувачко и хидрирачко чистење

Baby's Bum

Naked балзам за чистење на лице

Baby's Bum

595ден

40г

Дојди малку поблиску, дојди, дојди, протриј се.. Ако чуствувате потреба за нежно чистење што ја осветлува и ја тонира вашата кожа, време е да го пробате Baby's bum. Тоа ви дава сè, сè што може еден чистач да направи за кожата да биде чиста и здрава.


Ке ви се допадне доколку сакате:

- лесно и нежно чистење што хидрира, освежува и тонира.

- Cosmetic lad  кремата за лице или Therapy¿ путерот за тело/масажа

- кожа која што ќе се чувствува како нова


Ефекти:

- чувајте ја вашата кожа еластична и мека со навлажнувачки спој на фер тргуван органски какао путер и екстра девствено кокосово масло.

- Маслото од невен е познато по своите антимикробни и антиоксидантни својства, а кога се комбинира со масло од тангерина помага вашата кожа да заблеска.

- Гол како денот кога сте родени, овој нежен производ доаѓа без пакување за да го намали пластичниот отпад.


Како да се користи: Нежно измасирајте го лицето со овој чистач, потоа само отстранете го со сува крпа.

Начин на чување: Овој чистач е направен со состојки кои омекнуваат на телесната температура, така што може да се стопат доколку се во многу топла просторија. Откако ќе завршите со користење, чувајте го на собна температура на суво место подалеку од директно сонце за да избегнете растопување!


Состојки :


фер тргуван органски какао путер, фер тргуван шеа путер, путер од авокадо, екстра девствено маслиново масло, масло од невен, масло од тангерина, масло од сандалово дрво, *лимонен, парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Let The Good Times Roll
Свеж чистач за лице
Масира, омекнува и хидрира

695ден / 100Г
9 to 5
Лосион за чистење на лице
Луксузено чистење, лесна хидратација и смирување

550ден / 95г
Angels On Bare Skin
Свеж чистач за лице
За чувствителна кожа и лесна хидратација

695ден / 100г
Grease Lightning
Третман за акни
Кажи им чао на акните

595ден / 45г
Vegan
Jade Roller
Naked балзам за чистење на лице
Балансирачко чистење за смирена и тонирана кожа

395ден / 15г
Aqua Marina
Свеж чистач за лице
Длабински чистење, смирување и омекнување

695ден / 100г
Herbalism
Свеж чистач за лице
Баланс и хидратација со мат ефект

695ден / 100г
Ultraplant
Чистач за лице
Лесен и моќен, за чиста и мека кожа. За сите типови кожа

895ден / 45г