Ќе ви ја освежи кожата и ќе ви го разведри духот.

Baked Alaska

Сапун за тело

Baked Alaska

350ден

100г

Не знам дали ќе издржам, ми требаше толку многу време да го испечам овој колач и мислам дека никогаш повторно нема да го пронајдам овој рецепт... 

Дозволи му на мирисот од масло од лимонова мирта да ги измие тажните зимски денови. Истриј се со добар слој пена и дозволи на фер тргуваниот какао путер да ја омекне кожата во овој период на празници. Осигурај се дека добро се потпече на двете страни дозволувајќи му на маслото од иланг иланг да поттикне добро чувство во текот на денот со своите цветни ноти и разбуди се до сочниот грејпфрут кој ќе ти ги освежи кожата и расположението. Состојки :


вода(Aqua), масло од репка; кокосово масло (Brassica napus; Cocos nucifera), глицерин, пропилен гликол, млеко од соја (Glycine Soja), бомбони што пуцкаат (Isomalt, Lycasin, Carbon Dioxide), мирис, масло од лимонова мирта (Backhousia Citriodora), масло од иланг иланг (Cananga odorata), масло од грејпфрут (Citrus paradisi), фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), титаниум диоксид, екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), натриум хлорид, EDTA, тетранатриум едитронат, натриум хидроксид, алфа-изометил ионен, *цитрал, *гераниол, хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, Може да содржи; боја 45350, боја 14700, боја 42090, боја 17200, боја 45410

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Goddess
Сапун за тело
Едноставно божествено

495ден / 95г
Outback Mate
Сапун за тело
Избркај го темниот облак над твојата глава

330ден / 100г
Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Limited Edition
Golden Pear
Сапун за тело
Земи си една круша

395ден / 100г
Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Figs and Leaves
Сапун за тело
Не одолевај на искушението

295ден / 100г
Ново
Lotus Flower
Сапун за тело
Туширање со богата ексфолијација

395ден / 100г
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г