За здрава и сјајна кожа

Banana Skin

Naked масло за лице

Banana Skin

795ден

20г

Неодоливо мека кожа секогаш започнува со кремасти свежи банани и хидрирачки путер од манго со малку брашно од тапиока за свиленкасто меко чувство. Излизгај ја оваа плочка по лицето или протриј ја меѓу прстите па добро втриј со масажа. Идеално за жеедна кожа која итно има потреба од богати банани во комбинација со мурумуру и илипе путери за нежна, а добра хидратација. Слаткиот мирис на банана има добра придружба од тонка, па заедно со терапијата на кожата ќе си направиш и ароматерапија.

Овој производ е направен со состојки кои овозможуваат да омекне на телесна температура. Чувај го подалеку од извор на топлина.
Состојки :


мурумуру путер (Astrocaryum murumuru), илипе путер (Shorea stenoptera), свежа банана (Musa paradisica), тапиока густин, органско ладно цедено масло од семка од грозје (Vitis vinifera), купуаку путер (Theobroma grandiflorum), путер од манго (Mangifera indica), тинктура од лушпа од банана (Musa paradisica), масло од семка од кајсија (Prunus armeniaca), органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), лабданум смола (Cistus ladaniferus), масло од семе од хибискус (Hibiscus abelmoschus), абсолут од тонка (Dipteryx odorata), екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), екстракт од лист од шафран (Carthamus tinctorius), *цитрал, *кумарин, *фарнесол, *лимонен, *линалул, парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Argan
Naked масло за лице
Интензивна хидратација

795ден / 20г
R&B

R&B

Навлажнувач за коса и брада
Смири ја џунглата

995ден / 100г
Vegan
Amazon Primer
Naked масло за лице - прајмер
Хидрира и матира, да, 2 во 1!

795ден / 20г
Imperialis
Крем за лице
Лесна текстура за најдобар ефект

1.295ден / 45г
Vanishing Cream
Крем за лице
Заборавете на проблемите со Т-зоната и акните

1.495ден / 45г
Enzymion
Крем за лице
Рамнотежата е вратена

1.295ден / 45г
Enchanted Eye Cream
Крем за околу очи
Магичен допир

1.195ден / 45г
Full Of Grace
Naked масло за лице - серум
Хранлив серум за лице

795ден / 20г