Најдобрата нијанса за секој ден и за сечив тен.

Beit-ed-Dine

Кармин

Beit-ed-Dine

695ден

Парче

Beit-ed-Dine е совршената розова, неутрална нијанса која комбинира тонови од роза и црница за софистицирано, секојдневно носење. Ќе биде удобно, меко на усните, а сепак ќе ја пренесе бојата.


Како да се користи:

Излупете ја восочната обвивка и откријте го важиот нов омилен вегански кармин усните со нашата палета на кармини без пакување! Отстранете го црниот восок од основата на полнењето и поставете го куршумот во боја во паковањето за кармини. На крај, отстранете го преостанатиот восок со нежно лупење.


Содржината е најважна:

Бакнежи без суровост започнуваат сега! Нашиот 100% вегански кармин содржи мноштво состојки кои не се тестирани на животи, кои ја сакаат кожата, како што е хидрантното рицинусово масло, кое е стручно комбинирано со долготрајни пигменти за извонредна боја на усните.


Состојки :


органско рицинусово масло (Ricinus communis), органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), синтетички флуорфлогопит, титаниум диоксид, масло од бела лиминанта (Limnanthes alba), каприлик / каприц триглицерид, восок од репка, канделила восок (Euphorbia cerifera), восок од сончоглед (Helianthus annuus), талк, восок од кора од портокал (Citrus aurantium dulcis), масло од калахари диња (Citrullus lanatus), ружин восок (Rosa damascena), карнауба восок (Copernicia cerifera), токоферил ацетат, боја 77491, боја 77499

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Vegan
People powder
Четка за пудра
Совршено мат

1.995ден / Парче
Ново
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Ново
Vegan
Glow to town
Четка за шминка
Светкај до бескрај

895ден / Парче
Ново
Kinshasa
Кармин
Боја што остава силен впечаток

695ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Avo Good Easter
Сапун за тело
Цитрусен шербет

695ден / Парче
Ново
Best Seller
Vegetarian
Beauty sleep
Маска за лице и тело
Врвна нега и луксузна хидратација

695ден / 125г
Ново
Renee's shea souffle
Масло за коса и скалп
Негува и омекнува

795ден / 100г
Ново
Saidoun
Кармин
Вашата нова омилена нијанса

695ден / Парче