Нека испловат грижите

Big Blue

Бомба за во када

Big Blue

285ден

Парче

Оваа смирувачка шумлива купка те буди еден летен ден крај морето: совршен за дремка. Клучната состојка е араме морска трева која омекнува во бањата и е богата витамини и минерали - вклучувајќи го јодинот кој го регулира метаболизмот. Морската сол ја омекнува кожата и е од голема помош за отстранување на мртвите клетки, а маслото од лимон го прочистува умот и заедно со лавандата се одличен антисептик.Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, крупна морска сол, фина морска сол, парфем, араме морски алги (Eisenia arborea), масло од лимон (Citrus limonum), масло од лаванда (Lavandula angustifolia), абсолут од морски алги (Fucus vesiculosus), дипропилен гликол, *еугенол, *гераниол, *лимонен, *линалул, боја 42090, боја 19140

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Vegan
-50%
You Shall Go To The Ball
Бомба за во када
Волшебен сјај и мирис на јагоди

195ден 395ден

Ново
Vegan
Toby's magic cow
Бомба за во када
Магична експлозија од бои

295ден / Парче
Sakura
Бомба за во када
Цветајте заедно со пролетта

320ден / Парче
Limited Edition
-50%
Ghostie
Бомба за во када
Повеќе е слатко отколку страшно

160ден 320ден

Limited Edition
Vegan
-50%
Snowball
Бомба за во када
Апсолутна експлозија од остри мириси и ладни бои

195ден 395ден

Best Seller
Vegan
Groovy Kind Of Love
Бомба за во када
Секс, меурчиња и рокенрол

350ден / Парче
Deep Sleep
Бомба за во када
Приспивна песна од лаванда

395ден / 200г
Ickle baby bot
Бомба за во када
Приспивна светло сина купка со лаванда

180ден / Парче