За волумен и лесна хидратација

Big

Пресуван регенератор за коса

Big

595ден

60г

Ако сакате коса полна со волумен и брановиден изглед, тогаш овој регенератор е направен за вас.

Морската сол и морските алги ќе и дадат волумен на косата додека маслата од јојоба и кокос ќе и дадат влажност која нема та и тежи на косата.

Пробајте го! Ќе ве направи да се чустувате како сирена.


Ефекти:

- Морската сол дава волумен.

- Свежиот лимон и сокот од лајм го подобрува сјајот на косата.

- Нема никакво пакување. Овој цврст регенератор за коса е целосно гол!


Како се користи: Ставете го овој цврст регенератор под топол млаз вода неколку секунди, потоа протријте го помеѓу дланките за да добиете кремаста структура, масирајте дирекно на мокрите врвови, нанесете доволна количина. Фокусирајте се од средината на косата па се до врвровите па исплакнете го.

Начин на чување: За да овозможите овој небесен цврст регенератот да се исуши помеѓу употребите, ставете го на суво место. Ако патувате можете да го ставите во кутивче, само предходно осигурајте се дека е сув.


Состојки :


цетерил алкохол, ПЕГ-7 глицерил кокоат, цитна морска сол, поликватерниум-88, поликватерниум-81, гуар гума, вода, парфем, бехнтримониум хлорид, цетримониум хлорид, инфузија од toothed wrack морски алги, етил макадамиат, апсолут од ванила, масло од ветиверт, апсолут од јасмин, масло од бергамот, екстра девствено кокосово масло, органско масло од јојоба, свеж сок од лимон, свеж сок од лимета, алфа-изометил ионен, *кумарин, гераниол, *лимонен, *линалул, боја 42090:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Sugar Daddy-O
Цврст регенератор
За сјајни прамени и хидрирана руса и седа коса.

595ден / 45г
Veganese
Регенератор за коса
Мека и сјајна коса без многу труд

495ден / 100г
Happy Happy Joy Joy
Регенеративен парфем за коса
Толку е добар што моравме да му го дуплираме името!

750ден / 100г
Jungle
Пресуван регенератор за коса
Богата хидратација за сува и/или виткана коса, смири ја џунглата.

595ден / 60г
Candy rain
Регенератор за коса
Макадамија и бразилски орев за свилена и мека коса

595ден / 100г
Retread
Tројно јак регенератор
Здрава коса е половина здравје

995ден / 245г
American Cream
Регенератор за коса
Мњам!

495ден / 100г