Ароматерапија со лаванда

Big bottle of calm

Пенлива купка за повеќекратна употреба

Big bottle of calm

695ден

Парче

Ова големо шишенце ќе ви овозможи релаксирачка бања во повеќе наврати. Маслото и абсолутот од лаванда заедно со камилица и тонка, ткаат нежна постела за вашето уживање. Само легнете под прекривката од смирувачки меурчиња, како за кожата така и за умот, и испратете ги вашите грижи. 


Како се користи: 
Ова виолетово шишенце може да се користи повеќе пати, така што го држите под силен млаз вода додека се полни кадата додека не се создадат меурчиња по ваш мерак.


Како се чува:
Помеѓу употреби, чувајте го на суво и ладно место, на страна од контакт со вода. Би било доволно за 8-10 полнења на када. 


Состојки :


сода бикарбона, натриум лаурет сулфат, тартар крем, лаурил бетаин, глицерин, парфем, титаниум диоксид, бензоин смола, масло од лаванда, абсолут од лаванда, сино масло од камилица, масло од римска камилица, абсолут од тонка, цетерил алкохол и натриум лаурил сулфат, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, *бензил бензоат, *бензил цинемат, *цинемал, *кумарин, *гераниол, *лимонен, *линалул, боја 77007, боја 17200, боја 77491, боја 77266, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Snow Fairy Bubble Blowing Wand
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Бидете самовила и вие

550ден / Парче
Limited Edition
Bubble Lugosi
Пенлива купка
Меурчиња од капини

470ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Alien
Пенлива купка
Цитрусни масла кои ќе ве телепортираат вон овој свет

395ден / Парче
Frozen
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Разладувачка магија

350ден / Парче
The great wave
Пенлива купка
Свежо и заводливо

495ден / Парче
Vegan
Support bubble
Пенлива купка
Свежина и спокој

395ден / Парче
Ladybird
Пенлива купка
Неповторлива свежина

450ден / Парче
Rose Jam
Пенлива купка
Пена и рози за незаборавна романтика

395ден / Парче