Дотерај се !

Boo!

Слајм за туширање

Boo!

450ден

Запознај го твојот слајм помошник во грижата за себе!
Овој лизгав вегански слајм за туширање е направен со мелена кора од кокос која ќе ги оттргне мртвите клетки од површината на кожата и ќе го остави твоето тело меко и мазно. Плус, доаѓа со слатко зачинетата арома од Lord of Misrule која зрачи со абсолут од ванила, масло од црн бибер и темно масло од пачули за арома која стимулира, прегрнува и приземјува во исто време.
Овој производ е само частење за сетилата, ветуваме нема никаков трик зад него!

Како се користи: Малку палавост и хаос пред да ја почувствуваш чистотата! Грабни убава количина од производот со дланка и протриј по целата кожа, додека не ти изгледа доволна количината на пена и потоа исплакни.


Состојки :


натриум лаурет сулфат, натриум кокомпацетат, глицерин, вода (Aqua), пченкарно брашно, пропилен гликол, сода бикарбона, ксантан гума, екстракт од бамбусово стебло, парфем, титаниум диоксид, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, алфа-изометил ионен, боја 77499

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Deep Sleep
Желе за туширање
Добра ноќ!

350ден / 100г
Twilight
Желе за туширање
Слатките соништа доаѓаат!

350ден / 100г
Limited Edition
Santa's Belly
Желе за туширање
Мешенце полно радости

350ден / 100г
Limited Edition
Very Very Frightening
Гел за туширање
Мама миа!!!

450ден / 100г
Vegan
Almond Blossom
Гел за туширање
Млазови од зашеќерен бадем

495ден / 120г
Ново
Nana
Гел за туширање
Богато чистење со карамела

450ден / 120г
Limited Edition
Roasting Chestnuts On An Open Fire
Гел за туширање
Есенско попладне со пире од костен

495ден / 100г
Oaty Creamy Dreamy
Крем за туширање
Рајот се наоѓа навистина на земјата

895ден / 225г