Бесконечност. Божествено просветлување.

Breath Of God

Парфем

Breath Of God

2.195ден

Докажан парфем со совршен баланс. Овој комплексен и поинаков мирис е брак на лесно како воздух, овошно вдишување и дрвенесто, приземјено издишување кои заедно формираат мистериозен парфем инспириран од медитативни мириси.

Точка каде светлината и мракот се едно, препознатлива по тоа што мирисот се развива уникатно за секој кој е доволно храбар да го носи.Состојки :


DRF алкохол, парфем, масло од лимон (Citrus limonum), *лимонен, вода (Aqua), глицерин, масло од кедрово дрво (Cupressus funebris), масло од ветиверт (Vetiveria zizanoides), масло од ружи (Rosa damascena), масло од иланг иланг (Cananga odorata), масло од грејпфрут (Citrus paradisi), масло од нероли (Citrus Aurantium amara), масло од црн бибер (Piper nigrum), масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), масло од смрека (Juniperus oxycedrus), *бензил алкохол, *бензил цинамат, *цинамал, *цитрал, *гераниол, *бензил бензоат, *цитронелол, *фарнесол, *линалул, алфа-изометил ионен, кумарин, еугенол

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Karma
Парфем
Боемски луксуз

2.195ден / 30мл
Vegan
Dear John
Парфем
Охрабрувачка и зачинета ода на парфемите

1.250ден 2.500ден

I'm Home
Парфем
Таму каде што е срцето

895ден 1.795ден

Lust
Парфем
Флерт со секој чекор

1.795ден / 30мл
Sun

Sun

Парфем
Подготвени за топла авантура?

550ден 1.095ден

Cardamom Coffee
Парфем
Зачинот на животот

1.495ден 2.995ден

Smuggler's Soul
Парфем
Опоен и опасен

1.250ден 2.495ден

Dirty
Парфем
Софистицирана свежина

1.495ден / 30мл