Мистичен и поинаков

Breath of God

Цврст парфем

Breath of God

695ден

Докажан парфем со совршен баланс. Овој комплексен и поинаков мирис е брак на лесно како воздух, овошно вдишување и дрвенесто, приземјено издишување кои заедно формираат мистериозен парфем инспириран од медитативни мириси.

Точка каде светлината и мракот се едно, препознатлива по тоа што мирисот се развива уникатно за секој кој е доволно храбар да го носи.Состојки :


органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), органско рицинусово масло (Ricinus communis), канделила восок (Euphorbia cerifera), парфем, масло од лимон (Citrus limonum), масло од кедрово дрво (Cupressus funebris), ружино масло (Rosa damascena), масло од иланг иланг (Cananga odorata), масло од ветиверт (Vetiveria zizanoides), масло од грејпфрут (Citrus paradisi), масло од нероли (Citrus Aurantium amara), масло од црн бибер (Piper nigrum), масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), масло од жалфија (Juniperus oxycedrus), титаниум диоксид, *бензил алкохол, *бензил цинамат, *бензил саликилат, *цинамал, *цитрал, *лимонен, *изоеугенол, алфа-изометил ионен, кумарин, еугенол, *гераниол, *цитронелол, *бензил бензоат, *фарнесол, *линалул, боја 42090:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Rentless
Цврст парфем
Пачули и грејпфрут за повторно да се осетиш свој

695ден /
Lust
Цврст парфем
Парфем за возбудливи ноќи...

695ден /
Karma
Цврст парфем
Препознатлив и неодолив

695ден /
Dirty
Цврст парфем
Повеќеслојна свежина

695ден /
American Cream
Цврст парфем
Слатко како милкшејк

695ден /
Lord of Misrule
Цврст парфем
Црн бибер, пачули и ванила

695ден /