Зимски хидратантен чистач

Buche de noel

Свеж чистач за лице

Buche de noel

595ден

100г

Божиќен десерт за лице и тело. Направен со фер тргуван органски какао путер, бадеми и мандарини кои ќе ја освежат и исхидрираат кожата. 

Како се користи: штипнете од него мала количина и со малку вода изгмечете го додека не стане како паста. Измасирајте го на влажно лице или тело и исплакнете.

 


Состојки :


мелени бадеми (Prunus dulcis), каолин, глицерин, Fresh Mandarins (Citrus nobilis), сушени брусници (Vaccinium macrocarpon), фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), бренди, есенцијално масло од бадем (Prunus amygdalus amara), масло од ветиверт (Vetiveria zizanoides), масло од кедрово дрво (Juniperus virginiana), *линалул, парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Monika 01/12/2020

Ова е нешто неверојатно! Се надевам дека ќе го задржат подолго како производ. Со мн малку млака вода се претвара во десерт за кожата, млеко од бадеми и разни благи лушпички кои прават нежен пилин и мириса на бисвити ^^ после тоа кожата е неверојатно мазна и мека. Топло го препорачувам!


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Kalamazoo
Чистач за лице и брада
За чиста, мека брада и смирено меко лице

695ден / 100г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г
Limited Edition
Baby's Bum
Naked балзам за чистење на лице
Нежно омекнувачко и хидрирачко чистење

595ден / 40г
Angels On Bare Skin
Свеж чистач за лице
За чувствителна кожа и лесна хидратација

695ден / 100г
Ultrabland
Чистач за лице
Едноставен и ефективен! Нежен и за најчувствителна кожа (вади и шминка)

550ден / 45г
Tea Totaler
Naked балзам за чистење на лице
Антивоспалително чистење и смирување

595ден / 35г
Aqua Marina
Свеж чистач за лице
Длабински чистење, смирување и омекнување

695ден / 100г
Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г