Кожа за десерт

Butterball

Шумлива купка

Butterball

195ден

Парче

Ако имаш сува, чувствителна или изиритирана кожа - тогаш ова е вистинската купка за тебе. Чим парчињата од какао путер се стопат ќе ја прекријат твојата кожа со лесен слој путер кој мириса доволно добро за да се изеде. Маслото од иланг иланг се користи во ароматерапијата за третман на стрес и депресија, како и релаксирање на нервниот систем, притоа ослободувајќи те од бес, паника и страв.Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), синтетички мошус, масло од иланг иланг (Cananga odorata), парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Никола 11/03/2021

Една од најубабите шумливи купки кои ги имам пробано. Какао путерот ја прави кожата неверојатно мека и опуштена. Одлична е во комбинација со Nana пенливата купка. Би ја препорачал на сите!


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Dragon's Egg
Шумлива купка
Доаѓа зима...

295ден / Парче
Avobath
Шумлива купка
Суперхрана за кожата

270ден / Парче
Melusine
Шумлива купка
Светкаво освежување

395ден /
Ickle baby bot
Шумлива купка
Приспивна светло сина купка со лаванда

195ден / Парче
Best Seller
Sex Bomb
Шумлива купка
Купка полна со љубов!

320ден / Парче
Best Seller
Vegan
Groovy Kind Of Love
Шумлива купка
Секс, меурчиња и рокенрол

350ден / Парче
Best Seller
Intergalactic
Шумлива купка
Диско од вселената

350ден / Парче
Goddess
Шумлива купка
Се колнам во добра бања

350ден / Парче