Нежна и цветна фантазија

Castle in the clouds

Пенлива купка

Castle in the clouds

395ден

Парче

Во оваа бајка главен лик сте Вие. Овој замок не се наоѓа во една далечна земја, туку баш овде и е волшебен. Го изградивме од многу каламин глина, која ја смирува и најчувствителната кожа и ароматични масла како гераниум и јасмин, кои заедно со бензоинската смола и даваат на оваа купка сладок и цветен мирис. Капи се и мечтај.


Како се користи: Издроби малку, или многу, под силен млаз вода за да се создадат волшебни планини од миризлива пена.


Начин на чување: Чувајте ја купката на суво и студено место, додека не дојде моментот да сакате да ја искористите. 


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурет сулфат, каламин во прав, парфем, лаурил бетаин, масло од гераниум, абсолут од јасмин, бензоин смола, густин, титаниум диоксид, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, алфа-изометил ионен, *бензил бензоат, *цинемал, *цитронелол, *гераниол, *линалул, боја 77007, боја 77491, боја 45410, боја 17200, боја 42090:2, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vegan
Support bubble
Пенлива купка
Свежина и спокој

395ден / Парче
Apple Crumble
Пенлива купка
Овошно и слатко задоволство

495ден / Парче
Puppy love
Пенлива купка
Овошен десерт

450ден / Парче
Twilight
Пенлива купка
Релаксирачки спој од лаванда и тонка

395ден / Парче
Milky Bath
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Смирувачко овесно млеко помешано со цитруци

595ден / Парче
Big bottle of calm
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Ароматерапија со лаванда

695ден / Парче
Rose Jam
Пенлива купка
Пена и рози за незаборавна романтика

395ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Besties
Пенлива купка
Совршено пролетно освежување

450ден / Парче