Магично смирена кожа

Ceridwen's Cauldron

Маслена купка

Ceridwen's Cauldron

395ден

Парче

Ако си ја чувствуваш кожата сува и почувствителна од обично или пак сонуваш за бања како таа на Клеопатра, тогаш оваа маслена купка полна овес ќе заврши работа. Пушти ја оваа вреќичка во полна бања и гледај како полека го испушта своето овесно млеко претварајќи ја бојата на водата млечно бела. Чим се стопи употреби ја платнената вреќичка како крпа за миење тело и уживај во магичниот амбиент со мириси на темјан, ружи и сандалово дрво.Состојки :


фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), овесни снегулки (Avena sativa), Лаурет 4, масло од ореви (Juglans regia), парфем, масло од тангерина (Citrus reticulata), масло од лаванда (Lavandula angustifolia), масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), смола од темјан (Boswellia carterii), абсолут од ружи (Rosa damascena), бозел (Sambucus nigra), цвет од маргаритка (Bellis perennis), јаглец (Primula veris), *фарнесол, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha