Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

Coalface

Сапун за лице

Coalface

695ден

100г

Нежен сапун за чистење лице, а дури и тело. Јагленот е познат по своите моќи за апсорпција и е од голема помош за балансирање на вишокот на масленост на кожата, а коренот од ликвириција ќе омекне. Антисептичкото масло од ружино дрво се бори со црвенилата и иритациите. Сандаловото дрво подава рака со својот дрвенест мирис одличен за смирување. Доволно нежен за лицето, само протриј го низ дланки за добар слој пена и почни да масираш по цело лице, па исплакни.Состојки :


декокција од корен од ликвириција (Glycyrrhiza glabra), пропилен гликол, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), глицерин, екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), вода (Aqua), органско рицинусово масло (Ricinus communis), натриум хидроксид, парфем, *линалул, масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), масло од ружино дрво (Aniba rosaeodora), јаглен во прав, титаниум диоксид, кајал оксид, синтетички флуорфлогопит, *гераниол, боја 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Sleepy
Сапун за тело
Колку е прекрасно да леташ во облаците...

395ден / 100г
Best Seller
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

320ден / 100г
Outback Mate
Сапун за тело
Избркај го темниот облак над твојата глава

330ден / 100г
Ново
Lemon Zest
Сапун за тело
Сјајно цитрусно освежување

395ден / 100г
Limited Edition
-50%
Snowcake
Сапун за тело
Омекнувачки бадем

195ден / 100г
Movis
Сапун за лице
Кожа мека како лебче

695ден / 100г
Best Seller
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г
Ново
Olive Tree
Сапун за тело
Омекнува, балансира, освежува

695ден / 100г