Градина со љубичици и рози

Confetti

Парфем

Confetti

1.495ден

Парфемска градина засладена со абсолут од љубичици и масло од рози, каде нежните цветни мириси танцуваат во воздухот.

 

Како да го користите:

Напрскајте го овој прарфем и создадете љубовна приказна... Младешка љубов, невиноста на љубичиците. Сензуалната роза цвета како што врската се продлабочува. Се опфатено со вечноста и удобноста на сандаловото дрво.      


Состојки :


органски DRF алкохол, парфем, алфа-изометил ионен, вода (Aqua), глицерин, гераниол, ружино масло (Rosa Damascena), абсолут од лист од темјанушка (Viola Odorata), масло од сандалово дрво ((Santalum Austrocaledonicum Vieill), *бензил алкохол, *бензил бензоат, *бензил цинемат, *цинемал, *цитрал, *цитронелол, *еугенол, *фарнесол, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Limited Edition
Vegan
Follow the white rabbit
Шумлива купка
Цитрусно виножито

250ден / Парче
Ново
Renee's shea souffle
Масло за коса и скалп
Негува и омекнува

795ден / 100г
Limited Edition
Vegan
Avo Good Easter
Сапун за тело
Цитрусен шербет

695ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Eggy Wegg
Шумлива купка
Розева лимонада со минт

350ден / Парче
Ново
Los Angeles
Кармин
Безвременска црвена

695ден / Парче
Ново
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Ново
Lipstick Case
Пакување за кармин
Подеднакво еко и шик

495ден / 20г
Ново
Vegan
People powder
Четка за пудра
Совршено мат

1.995ден / Парче