Ice, ice, baby

Crème de Menthe

Таблети за плакнење на уста

Crème de Menthe

495ден

45г / 80 таблети

Едноставно ти е суден глечерски ледениот здив, на врв на јазик ти е! Земи дупли shot нане за ледено освежување. Јаболковата киселина ќе те заголица со сочен вкус зајакнувајќи го дејството на маслото од пеперминт. Не вртиме одоколу - го фаќаме правиот пат кон северниот здив. 

По миење на забите со таблети за миење на заби или прав за миење на заби - грицни една таблета во устата, пивни вода и почни да ја промешуваш пастата низ уста. Можеш да ги употребуваш секогаш кога ќе почувствуваш потреба за свеж здив во текот на денот. Овие таблети се крајнот чекор на оралната хигиена наутро и навечер. Не заменуваат четкање или чистење со конец, па секогаш чисти ги забите со производи за таа намена.Состојки :


безводен дикалциум фосфат, сода бикарбона, силика, лимонска киселина, сорбитол, јаболкова киселина, глицерина, стевија (Stevia Rebaudiana), ксилитол, арома, кристали од ментол (Menthol), масло од пеперминт (Mentha Arvensis), пеперминт во прав (Mentha piperita), титаниум диоксид, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, *лимонен, боја 19140:1, боја 42090:2, боја 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Dirty
Таблети за миење на заби
Највалканиот начин за да дојдеш до чистота

495ден / 45г / 100 таблети
Best Seller
Vegan
Boom!
Таблети за миење на заби
За бели заби и бисерна насмевка

595ден / 45г / 100 таблети