Пијалок за сува и виткана коса

Curly Wurly

Кокосов шампон

Curly Wurly

1.095ден

220г

Федери, бранови, витки - што и да носиш гордо, тука ги примаме сите локни! Нурни се главечки во егзотичен базен омекнувачко екстра девствено кокосово масло и дозволи им на топлите ванила, ветиверт и бензоин да го направат своето чудо. Инфузијата од ленено семе полна протеини, свиленкастото тофу и водата од наут ги зацврстуваат локните, омекнуваат и даваат сјај. Соочи се со твојата луда страна и пушти се кон путерите од кокос и какао кои даваат луда хидратација, волумен, јачина и сјај. Нежно разработи ја пената на мокра коса пред темелно да исплакнеш и потоа да нанесеш регенератор.Состојки :


амониум лаурет сулфат, рендан кокос (Cocos nucifera), цетеарил алкохол, пропилен гликол, вода (Aqua), сок од свеж органски лимон (Citrus limonum), инфузија од ленено семе (Linum usitatissimum), глицерил стеарат & PEG-100 стеарат, парфем, свежа папаја (Carica papaya), лаурил бетаин, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), вода од наут (Cicer arietinum), свилено тофу, фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii), масло од органска јојоба (Simmondsia chinensis), путер од авокадо (Persea gratissima), абсолут од ванила (Vanilla planifolia), масло од ветиверт (Vetiveria zizanoides), бензоин смола (Styrax tonkinensis pierre), органско екстра девствено маслиново масло (Olea europaea), екстракција од алканет во рицинусово масло (Alkanna tinctoria; Ricinus communis), ланолин, цетримониум хлорид, *кумарин

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Flyway Hair
Цврст шампон
За безобразно добра коса - смирен скалп и волумен

595ден / 55г
Soak And Float
Цврст шампон
Смири го скалпот и поздрави се со првутот

595ден / 55г
No Drought
Сув шампон
Рефреш на косата за една секунда

850ден / 115г
Jersey Bounce
Шампон
Ем волумен, ем хидратација

1.095ден / 300г
Vegan
Angel Hair
Цврст шампон
Хидратантна протеинска нега

595ден / 55г
Jason And The Argan Oil
Цврст шампон
За омекнување и сјај на руса и седа коса

595ден / 55г
Vegan
Limited Edition
Dirty
Цврст шампон за коса
Освежување на скалпот и косата

595ден / 55г
Rehab
Шампон
Детокс и терапија на фарбана и третирана коса

550ден / 100г