Се чувствуваш кршливо?

Damaged

Третман за коса со топло масло

Damaged

595ден

Парче

Без разлика дали сакаш кул фризура, да омекнеш бланш, да откачуваш со бои во косата или да се опуштиш, дај си еден ден слободен со овој третман за коса со топло масло. Со екстра девствено маслиново масло кое ќе ја зајакне косата и масла од авокадо и бадем за длабока хидратација - твојата коса е во сигурни раце. Гуар гумата ја смирува разлетаната коса, а абсолутот од ванила дава супер лесен парфем за неодолива коса.

Стави го третманот во шоља за кафе и почни да сипаш зовриена вода и полека мешај додека не се стопи целосно третманот. Дозволи му да се олади околу 20 минути пред да го нанесеш на сува коса пред миење. Втриј го во секое делче од косата и скалпот и потоа регуларно исплакни со шампон.

Ти остана вишок? Чувај го во бањата и користи го како регенератор колку што ти е потребно во следните 4 недели.
Состојки :


цетерил алкохол & натриум лаурил сулфат, екстра девствено маслиново масло (Olea europaea), бадемово масло (Prunus dulcis), масло од органско авокадо (Persea gratissima), гуар гума (Guar hydroxypropyltrimonium chloride), натриум лаурил сулфоацетат, фина морска сол, вински камен (Potassium bitartrate), парфем, лимонска киселина, абсолут од ванила (Vanilla planifolia)

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegetarian
Roots
Третман за скалп
Нема веќе опаѓање на коса!

1.095ден / 225г
H'Suan Wen Hua
Третман за коса
Божествена интервенција

995ден / 225г
Superbalm
Третман за скалп
Инстантно подобрување на скалпот

995ден / 45г
Jasmine and Henna Fluff-Ease
Третман за коса
Скраси се

1.195ден / 220г
Marilyn
Третман за коса
Сонце во сите руси коси

995ден / 225г
Yuge
Третман за коса со топло масло
Добијте го волуменот што долго време го посакувате!

595ден / Парче
Marilyn
Третман за коса со топло масло
Русата коса од вашата фантазија е реалност

595ден / 20г
Hair Doctor
Третман за коса со топло масло
Помагај, Докторе!

595ден / Парче