Отстрани го вишокот на сјај и дај и мат ефект на кожата

Dark Angels

Свеж чистач за лице

Dark Angels

695ден

100г

Наменет за тие што навистина сакаат добро триење на кожата за да се почувствуваат чисто. Полн црн шеќер и јаглен за незаборавна ексфолијација во комбинација со расул кал за длабинско чистење. Ставивме ладно цедено масло од авокадо и растителен глицерин за хидратација и убаво омекнување по цело тоа триење кои ќе ја остават кожата избалансирана и свежа. Маслата од сандалово дрво и ружино дрво дават богат, приземјен мирис и имаат разладувачки и антисептички ефект на кожата.

Ова е одличен начин да ексфолираш и детално да ја исчистиш кожата бидејќи црниот шеќер е задолжен да ги отстрани сите мртви клетки оставајќи те со изедначен тен и освежена кожа.Состојки :


расул кал, масло од органско авокадо (Persea gratissima), глицерин, јаглен во прав, натриум лаурил саркозинат, црн шеќер, парфем, *линалул, масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), масло од ружино дрво (Aniba rosaeodora)

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

9 to 5
Лосион за чистење на лице
Луксузено чистење, лесна хидратација и смирување

550ден / 95г
Tea Totaler
Naked балзам за чистење на лице
Антивоспалително чистење и смирување

595ден / 35г
Kalamazoo
Чистач за лице и брада
За чиста, мека брада и смирено меко лице

695ден / 100г
Aqua Marina
Свеж чистач за лице
Длабински чистење, смирување и омекнување

695ден / 100г
Best Seller
Grease Lightning
Третман за акни
Кажи им чао на акните

595ден / 45г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г
Best Seller
Ocean Salt
Пилинг за лице и тело
Свежа и чиста кожа како никогаш до сега.

795ден / 120г
Let The Good Times Roll
Свеж чистач за лице
Масира, омекнува и хидрира

695ден / 100Г