Охрабрувачка и зачинета ода на парфемите

Dear John

Парфем

Dear John

2.500ден

1.250ден

30мл

Будиме спомени на читање стари книги и кафе во недела наутро... Овој парфем ќе те врати во детството, без разлика дали седиш во прегратките на дедо ти до огниште или на прошетка во шумата со татко ти, овој богат дрвенест и зачинет парфем ќе те врати во безбедните прегратки и ќе разбуди длабока сентименталност. Зачаденото масло од ветиверт го опушта умот и ги решава грижите. Маслото од кедрово дрво ти го подобрува фокусот и го опушта умот, додека маслото од каранфилче приземјува и смирува. Некаде скриени лежат нотите на кафе кои го комплетираат ова носталгично патување и уникатниот, смирувачки мирис ќе те обвие во една од посилните прегратки во твојот живот.Состојки :


DRF алкохол, парфем, *лимонен, вода (Aqua), глицерин, масло од кедрово дрво (Juniperus virginiana), масло од ветиверт (Vetiveria zizanoides), масло од коријандер (Coriandrum sativum), масло од каранфилче (Eugenia caryophyllus), *бензил бензоат, *бензил саликилат, *цитрал, *кумарин, *еугенол, *фарнесол, *гераниол, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Lust
Парфем
Флерт со секој чекор

1.795ден / 30мл
All Good Things
Парфем
Бакнеж зa.... збогум

1.095ден 2.495ден

Breath Of God
Парфем
Бесконечност. Божествено просветлување.

2.195ден / 30мл
Dirty
Парфем
Софистицирана свежина

1.495ден / 30мл
I'm Home
Парфем
Таму каде што е срцето

895ден 1.795ден

Sikkim Girls
Парфем
Егзотичен и заводлив

1.250ден 2.495ден

Smuggler's Soul
Парфем
Опоен и опасен

1.250ден 2.495ден

Karma
Парфем
Боемски луксуз

2.195ден / 30мл