Приспивна песна од лаванда

Deep Sleep

Бомба за во када

Deep Sleep

395ден

200г

Дали ви се случува да седите будни со ококорени очи, неможејќи да заспиете? Оваа купка ќе предизвика чувство на спокојство и мир со тројната доза на лаванда што ја содржи: цветови, масло и апсолут. Цветовите од лаванда заедно со оние од камилица се замотани во муслин платно, за оваа купка полека да шуми во вашата када додека вие се релаксирате. Маслото од нероли ќе помогне важите грижи да исчезнат, и потоа следи сладок, длабок сон.

Совршено оди во комбинација со Sleepy лосионот и Twilight спрејот за тело.


Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, цветови од лаванда, цвет од германска камилица, масло од лаванда, масло од камилица, абсолут од лаванда, масло од нероли, вода, дипропилен гликол, *линалул, парфем, боја 17200, боја 42030

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Twilight
Бомба за во када
Ако се почувствувате дека ви бега сонот...

350ден / 200г
Limited Edition
Vegan
Sleepy bear
Бомба за во када
Смирувачко мече со лаванда и тонка

250ден / Парче
Avobath
Бомба за во када
Свежо и слатко авокадо - супер храна за кожата

285ден / Парче
Vegan
Floating flower
Бомба за во када
Растопете се во негувачка пастелна бања

350ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Snow Fairy Lights
Бомба за во када
Волшебен спектакл

595ден / Парче
Limited Edition
Snowman Dreaming
Бомба за во када
Ние веќе направивме Снешко

250ден / Парче
Ново
Vegan
Toby's magic cow
Бомба за во када
Магична експлозија од бои

295ден / Парче
Limited Edition
Shoot For The Stars
Бомба за во када
Насликајте го небото полно со ѕвезди

395ден / Парче