Застани цврсто зад фризурата

Dirty

Крем за стилизирање

Dirty

595ден

100г

Среди ја фризурата со овој средно јак крем за стилизирање кој има матирачки финиш. Идеален за косата да остане како што ќе ја наместиш. Покрај добриот фриз ќе замирисаш на познатиот Dirty мирис полн сандалово дрво и бор. Цврстото држење се должи на јапонски восок, какао путер, илипе путер и кокосово масло кои даваат флексибилност и хидратација. Свежо направениот исцедок од ленено семе и инфузијата од билки ќе се погрижат за чувствителниот скалп.

Земи си мала количина, протриј ја помеѓу прстите или дланките и нанеси каде што имаш потреба без разлика дали на мокра или сува коса. Дизајниран е за да овозможи контрола на густа и дива коса, но секој може да ја употребува ако ја прилагоди количината. 
Состојки :


слуз од ленено семе (Linum usitatissimum), инфузија од мелиса (Melissa officinalis), јапонски восок (Rhus succedanea), поливинилпиролидон (PVP), пропилен гликол, екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), стеаринска киселина, органски илипе путер (Shorea stenoptera), канделила восок (Euphorbia cerifera), триетаноламин, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), цетерил алкохол, масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), масло од бор (Pinus sylvestris), абсолут од дабова мов (Evernia prunastri), *линалул, *лимонен, *хидроксицитронелал, *гераниол, алфа-изометил ионен, парфем, метилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Best Seller
REVIVE (ex R&B)
Навлажнувач за коса и брада
Смири ја џунглата

995ден / 100г
Ново
Renee's shea souffle
Масло за коса и скалп
Негува и омекнува

795ден / 100г
Ново
Curl power
Крема за коса
Оформете ги локните со протеинска нега

695ден / 100г
Ново
Super milk
Регенеративен спреј за коса
За лесно расчешлување, хидрира и штити

995ден / 100г