Софистицирана свежина

Dirty

Парфем

Dirty

1.495ден

Софистициран, свеж мирис. Dirty е повеќеслојна мешавина на нане, естрагон и темјан кој те дувнува како здив свеж воздух. Нането е свежата, предизвикувачка нота која го прочистува умот и ја разладува кожата, а сандаловото дрво и лавандата додаваат цветни, дрвенести ноти на целото доживување.Состојки :


DRF алкохол, парфем, вода (Aqua), глицерин, масло од спеарминт (Mentha spicata), алфа-изометил ионен, хидроксицитронелал, *линалул, масло од тарагон (Artemisia dracunculus), масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), абсолут од лаванда (Lavandula angustifolia), масло од нероли (Citrus Aurantium amara), абсолут од мајчина душица (Thymus vulgaris), *кумарин, *цинамил алкохол, *еугенол, екстракт од дабова мов (Evernia Prunastri), *гераниол, *лимонен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ginger
Парфем
Ѓумбир, мимоза и сандалово дрво

2.195ден / 30мл
Smuggler's Soul
Парфем
Опоен и опасен

2.495ден / 30мл
Cardamom Coffee
Парфем
Зачинот на животот

2.995ден / 30мл
Sun

Sun

Парфем
Подготвени за топла авантура?

995ден / 30мл
American Cream
Парфем
Ванила, жалфија и бензоин смола

1.795ден / 30мл
Love
Парфем
Лимонова трева, бергамот и иланг иланг

2.195ден / 30мл
Lord of Misrule
Парфем
Пачули, црн бибер и ванила

1.995ден / 30мл
What Would Love Do?
Парфем
Љубовта ќе го осветли светот.

995ден / 30мл