Највалканиот начин за да дојдеш до чистота

Dirty

Таблети за миење на заби

Dirty

495ден

45г / 100 таблети

Неверојатно чисти заби и здив освежен од спеарминт се оддалечени на едно триење со четка. Каде и да одиш оваа цврста алтернатива на паста за заби ќе те освежи со каолин во прав, масло од нероли и масло од спеарминт. Ако се чувствуваш валкано, исчисти се со грицкање на една таблетка со предните заби и истриј со мокра четка за заби.


Состојки :


безводен дикалциум фосфат, сода бикарбона, вински камен (Potassium bitartrate), сорбитол, лаурил саркозин, каолин, масло од спеарминт (Mentha spicata), масло од нероли (Citrus Aurantium amara), натриум сахарин, *лимонен, *линалул, арома

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Best Seller
Vegan
Boom!
Таблети за миење на заби
За бели заби и бисерна насмевка

595ден / 45г / 100 таблети
Crème de Menthe
Таблети за плакнење на уста
Ice, ice, baby

495ден / 45г / 80 таблети