Повеќеслојна свежина

Dirty

Цврст парфем

Dirty

695ден

Dirty е повеќеслојна мешавина на минт, естрагон и темјан, парфем кој ќе ве заниша со својата свежина. Минтот има освежителен и силен мирис кој што го разбиструва умот и ја освежува кожата, додека маслата од лаванда и сандалово дрво даваат цветни, дрвенасти смирувачки ноти. Вистинско патување од свежина која на крај нежно ќе ве смири и приземји.


Состојки :


масло од органска јојоба (Simmondsia chinensis), органско рицинусово масло (Ricinus communis), канделила восок (Euphorbia cerifera), парфем, масло од спеарминт (Mentha spicata), масло од тарагон (Artemisia dracunculus), масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), абсолут од лаванда (Lavandula angustifolia), масло од нероли (Citrus Aurantium amara), абсолут од мајчина душица (Thymus vulgaris), алфа-изометил ионен, *бензил цинамат, *цинемал, *цинемил алкохол, *кумарин, *еугенол, *фарнесол, *гераниол, *лимонен, *линалул, екстракт од дабова мов (Evernia Prunastri), хидроксицитронелал, боја 42090:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Lord of Misrule
Цврст парфем
Црн бибер, пачули и ванила

695ден /
American Cream
Цврст парфем
Слатко како милкшејк

695ден /
Rentless
Цврст парфем
Пачули и грејпфрут за повторно да се осетиш свој

695ден /
Lust
Цврст парфем
Парфем за возбудливи ноќи...

695ден /
Breath of God
Цврст парфем
Мистичен и поинаков

695ден /
Karma
Цврст парфем
Препознатлив и неодолив

695ден /