Ќе ве одржува свежи и суви

Dirty

Деодорант во прав

Dirty

595ден

75г

Застанете за еден момент!

Освежете се со нане, кристали од ментол и пеперминт кои ќе ви помогнат да останете кул без оглед на ситуацијата. Талкот и содата бикарбона ќе ве оддржуваат чисти и свежи затоа што ја абсорбираат потта и го прават трикот за да останете суви. Ќе станете зависни од оваа пудра поради нејзиниот неверојатен мирис на сандалово дрво, коприва и ментол.


Ќе ви се допадне овој производ доколку сакате :

- Освежување со пеперминт, спеарминт и ментол

- Производи oд нашата Dirty линија

- Да ги одржувате пазувите, меки, суви со свеж мирис.


Ефекти:

- Ликоподиум пудрада и талкот ја одржуваат кожата сува и ја апсорбираат потта

- Маслата од спеарминт и тарагон ја чистат и освежуваат кожата а лавандата ја смирува.

- Пеперминтот и кристалите од ментол ќе ве одржуваат свежи и разладени без разлика на надворешните температури.


Како се употребува : Истресете малку пудра на дланка или директно нанесете на кожата и протријте за чувство на чистота и сувост.
Состојки :


сода бикарбона, талк, магнезиум трисиликат, ликоподиум пудра, парфем, масло од минт, масло од тарагон, масло од сандалово дрво, абсолут од лаванда, масло од нероли, абсолут од мајчина душица, кристали од ментол, пеперминт во прав, алфа-изометил ионен, *кумарин, екстракт од мов од даб, *фарнесол, *гераниол, хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, боја 42090:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

T'eo
Деодорант во прав
Одржете ја свежината во текот на целиот ден

550ден / 90г
Silky Underwear
Пудра за интимна нега
За кожа на која сите ќе и завидуваат

595ден / 60г
Best Seller
Aromaco
Цврст деодорант за тело
Заштита на која можеш да се потпреш - регулира потење и обезмирисува

550ден / 100г
The Greeench
Деодорант во прав
Патот до суви и чисти пазуви

495ден / 75г