Доаѓа зима...

Dragon's Egg

Шумлива купка

Dragon's Egg

295ден

Парче

Не треба да владееш над седумте кралства за да бидеш мајка на змејовите. Пушти ја оваа купка во топла вода и создади твој змејски здив како што златните пламени се шират по твојата бања. Танцувај со змејовите додека се потопуваш во златен сјај. Маслата од лимон и бергамот ќе пуштат огнови од шербет, кои подоцна ќе се смират со абсолут од јасмин. Слушни го татнежот и издигни се во височините... Доаѓа зима...Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, парфем, бомбони, масло од лимон (Citrus limonum), масло од бергамот (Citrus Aurantium bergamia), абсолут од јасмин (Jasminum grandiflorum), вински камен (Potassium bitartrate), вода (Aqua), екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), титаниум диоксид, натриум лаурет сулфат, лаурил бетаин, пропилен гликол, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, силика, *цитрал, *лимонен, *линалул, боја 15510, боја 17200, боја 14700, боја 45410, боја 77491, оризова хартија

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Deep Sleep
Шумлива купка
Приспивна песна од лаванда

395ден / 200г
Vegan
Peachy
Шумлива купка
А кој не сака вкусна и сочна праска?!

350ден / Парче
Ново
Last Chance
Blackberry
Шумлива купка
Боровинка за подобро расположение

280ден / Парче
Butterball
Шумлива купка
Кожа за десерт

195ден / Парче
Melusine
Шумлива купка
Светкаво освежување

395ден /
Sakura
Шумлива купка
Цветајте заедно со пролетта

320ден / Парче
Best Seller
Intergalactic
Шумлива купка
Диско од вселената

350ден / Парче
Goddess
Шумлива купка
Се колнам во добра бања

350ден / Парче