Нежен крем за чувствителна кожа

Dream Cream self-preserving

Лосион за тело

Dream Cream self-preserving

350ден

Помек од свежо испрани облаци и нежен дожд од овес ја прават формата на овој деликатес во разладувачка течна свила.

Богат, разладувачки и заштитнички настроен кон кожата, овој лосион содржи комбинација на смирувачки камилица, органско екстра девствено маслиново масло и кремаст фер тргуван органски какао путер кои дефинитивно хидрираат.

Размачкај го по цело тело за освежување на кожата од полиња полни лаванда и турски ружи кои ќе ја смират кожата во неповрат. 

Зошто баш self preserving?

Во оваа форма, лосионот за тело се одржува себеси чист и не постои средина за развивање на бактерии и тоа без синтетички конзерванси. Оваа мешавина е всушност густ крем со зголемена количина глицерин, екстра девствено маслиново масло и фер тргуван какао путер со цел да ја намалиме количината на вода во производот, а и за да бидеме сигурни дека сите прекрасни состојки ќе ја омекнат и смират кожата. Состојки :


овесно млеко (Avena sativa), органско екстра девствено маслиново масло (Olea europaea), ружина вода (Rosa damascena), глицерин, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), стеаринска киселина, триетаноламин, абсолут од ружи (Rosa damascena), сино масло од камилица (Matricaria chamomilla), масло од чајно дрво (Melaleuca alternifolia), масло од лаванда (Lavandula angustifolia), тинктура од бензоин (Styrax benzoin), цетерил алкохол, бензил алкохол, *бензил бензоат, *цитронелол, *гераниол, *лимонен, *линалул, парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Sympathy for the Skin
Лосион за тело
Разладувачки банани - разладена кожа

1.195ден / 240г
Best Seller
Sleepy Lotion
Лосион за тело
Подготвени за во кревет?

695ден / 95г
Best Seller
Vegan
Pansy
Лосион за тело
Полн билки и цитрус

1.395ден / 225г
Ново
Vegan
Lime Bounty
Путер за тело
Кремаст коктел од кокос и зелен лимон

695ден / 95г