Розева лимонада со минт

Eggy Wegg

Шумлива купка

Eggy Wegg

350ден

Парче

Уште пред да ја искористите купката, вдишете го прекрасниот мирис на Сицилијански лимон и свежиот спеарминт за да ги разиграат вашите сетила. А, кога ќе ја ставите во полна када ова веганско јајце се ратвара во портокалови и розеви нијанси, додека вие уживате во ароата која сигурно ќе го подобри вашето расположение. Се што треба да направите е да легнете во вашата бања и да дозволите да ве освојат прекрасните бои и опојните мириси.

А до тогаш, чувајте ја купката на суво место.Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, парфем, масло од сицилијански лимон, масло од спеарминт, вода (Aqua), титаниум диоксид, пропилен гликол, динатриум лаурил сулфосуцинат, натриум кокоил изетионат, допропилен гликол, *бензил алкохол, *цитрал, *лимонен, боја 47005, боја 45410:2, боја 45410:1, боја 19140

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Vegan
Glow to town
Четка за шминка
Светкај до бескрај

895ден / Парче
Ново
Vegan
Sleep
Путер за тело/масажа
Сонлива лаванда

595ден / 75г
Limited Edition
Vegan
Follow the white rabbit
Шумлива купка
Цитрусно виножито

250ден / Парче
Ново
Super milk
Регенеративен спреј за коса
За лесно расчешлување, хидрира и штити

995ден / 100г
Ново
Vegan
Lulea
Кармин
Металик ултра розева

695ден / Парче
Ново
Best Seller
Vegetarian
Beauty sleep
Маска за лице и тело
Врвна нега и луксузна хидратација

695ден / 125г
Limited Edition
Ден на вљубените
Confetti
Парфем
Градина со љубичици и рози

1.495ден / 30мл
Ново
Kinshasa
Кармин
Боја што остава силен впечаток

695ден / Парче