Беспрекорно лице

Emotional Brilliance

Пудра за лице

Emotional Brilliance

995ден

Парче

Сакаш: проѕирна пудра што ќе ја фиксира шминката и ќе ја изматира кожата.

Епа, имаш среќа.

Мешавина од природно масло од јојоба кое е замена за себумот на лицето ќе ја измазни кожата и ќе даде доволно хидратација, а порите нема да се затворат. Едноставно помини со четка или натапкај на кожата за да ја фиксираш шминката или да го намалиш вишокот на сјај. 

Навистина е едноставно, како што треба да е.Состојки :


талк, синтетички флуорфлогопит, тапиока густин, масло од органска јојоба (Simmondsia chinensis), боја 77491, боја 77499

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Beit-ed-Dine
Кармин
Најдобрата нијанса за секој ден и за сечив тен.

695ден / Парче
Ново
Пакување за кармин
Lipstick case
Подеднакво еко и шик

495ден / 20г
Ново
Los Angeles
Кармин
Безвременска црвена

695ден / Парче
Ново
Kinshasa
Кармин
Боја што остава силен впечаток

695ден / Парче
Feeling Younger
Тонирана крема
Волшебен сјај

895ден / 20г
Lush Lashes
Маскара
За екстремни должини

995ден / Парче
Ново
Saidoun
Кармин
Вашата нова омилена нијанса

695ден / Парче
Ново
Kigali
Кармин
Сјајно и розево

695ден / Парче