Магичен допир

Enchanted Eye Cream

Крем за околу очи

Enchanted Eye Cream

1.195ден

45г

Нежен и освежувачки крем наменет за деликатната зона околу очите кој е совршен за дење и ноќе. Не правиме магични трикови, само создадовме неодолив еликсир од органски масла и медова вода со лаванда кои ќе ја зацврстат оваа зона и ќе ја освежат максимално. Нежно натапкај околу окото и масирај со кружни движења секое утро и секоја вечер.Состојки :


медова вода со лаванда (Lavandula angustifolia), стеаринска киселина, органско ладно цедено бадемово масло (Prunus dulcis), глицерин, масло од органска јојоба (Simmondsia chinensis), цетерил алкохол, триетаноламин, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Tamara 05/11/2020

Najdobar krem za okolu oci sto sum go probala, odma se primetuva razlika. 10/10


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Light Touch
Naked масло за лице
Кажете и збогум на масната кожа

795ден / 20г
Gorgeous
Крем за лице
Кога не сакаш да се задоволиш со просечното

2.995ден / 45г
Skin Drink
Крем за лице
Задоволна, еластична кожа

1.495ден / 45г
Vegan
Argan
Naked масло за лице
Интензивна хидратација

795ден / 20г
Imperialis
Крем за лице
Лесна текстура за најдобар ефект

1.295ден / 45г
Best Seller
Vanishing Cream
Крем за лице
Заборавете на проблемите со Т-зоната и акните

1.495ден / 45г
Skin's Shangri La
Крем за лице
Хармонична и среќна кожа

2.495ден / 45г
Best Seller
Full Of Grace
Naked масло за лице - серум
Хранлив серум за лице

795ден / 20г