Имајте доверба во самовилската прашина

Fairy Dust

Пудра за тело

Fairy Dust

595ден

70г
Дали сте подготвени за најголемата авантура? Нема потреба од крилја, само ти е потребен сјај, верба и нежно попрскување од Fairy Dust. Оваа шеќерно слатка розева понуда од пченично брашно, лесно впивливи пудри и светкав сјај е совршениот финиш пред да тргнеш на долг пат.
Само посипај врз чиста кожа за да омекнеш, да се освежиш и да додадеш магична искра која ќе ги врти сите глави на светлина. За утра од бајките можеш да ја нанесеш врз постелата, па полетај кон Недојдија!

Состојки :


густин (Zea mays), сода бикарбона, магнезиум карбонат, синтетички флуорфлогопит, парфем, Persian масло од зелен лимон (Citrus aurantifolia), титаниум диоксид, синтетички мошус, кајал оксид, алфа-изометил ионен, *цитрал, *лимонен, боја 45410:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Aromaco
Цврст деодорант за тело
Заштита на која можеш да се потпреш - регулира потење и обезмирисува

550ден / 100г
T'eo
Деодорант во прав
Одржете ја свежината во текот на целиот ден

550ден / 90г
The Greeench
Деодорант во прав
Патот до суви и чисти пазуви

495ден / 75г
Dirty
Деодорант во прав
Ќе ве одржува свежи и суви

595ден / 75г
Silky Underwear
Пудра за интимна нега
За кожа на која сите ќе и завидуваат

595ден / 60г