Застани одговорно

Fighting Animal Testing

Торба

Fighting Animal Testing

995ден

Парче

Ова торба е направена од ReWrap кооперативата од Mysore, Индија и е испринтана на фер тргуван памук со нашето безвременско лого Fighting Animal Testing. Со купување на овие торби не само што ја будиш свеста за борбата против тестирањео на козметички производи на животни, туку и го поддржуваш трудот на ReWrap кој се залага за подобро обучување и вработување на жените во Индија во областа на рачно изработување издржливи текстилни производи.
Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Fighting Animal Testing
Торбичка
Тука и сега

995ден / Парче