Не одолевај на искушението

Figs and Leaves

Сапун за тело

Figs and Leaves

295ден

250ден

Нежен и сладок сапун со блага ексфолијација кој ќе те заштити. Полн и обвиткан со смокви и нивните листови, кои покрај неодоливиот мирис нежно ја полираат кожата. Толку е лесен што може дури и некогаш да го протриеш преку целото лице, а кожата на цело тело ќе ја чувствуваш смирено и омекнато од семките од смоква и екстрактот од алое вера.Состојки :


масло од репка; кокосово масло (Brassica napus; Cocos nucifera), вода (Aqua), глицерин, декокција од смокви (Ficus carica), фер тргуван органски алое вера гел (Aloe barbadensis), парфем, масло од иланг иланг (Cananga odorata), абсолут од цвет од портокал (Citrus Aurantium amara), екстракт од алое вера (Aloe barbadensis), титаниум диоксид, натриум хлорид, EDTA, тетранатриум едитронат, натриум хидроксид, *бензил бензоат, *линалул, бутилфенил метилпропионал, лозови листови (Vitis vinifera)

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Venus 20/11/2022

Препорачувам. Долго трае го купив пред скоро 2 месеца и уште не е до пола потрошен, го користам за туширање редовно. Има нежен мирис, но не е нешто премногу посебен/впечатлив.


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Soap Dish
Држач за сапун
Рачно направен држач од рециклирана глина

995ден / Парче
Outback Mate
Сапун за тело
Избркај го темниот облак над твојата глава

350ден / 100г
Charcoal
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Rainbow
Fun
Разнобојни радосни меурчиња

795ден / Парче
попуст
Lemon Zest
Сапун за тело
Сјајно цитрусно освежување

295ден 395ден

Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 120г
Ro's Argan
Сапун за тело
Омекнувачка и смирувачка постела од ружи

695ден / 100г