Слатко и овошно задоволство

Flamingo egg

Бомба за во када

Flamingo egg

370ден

Парче

За Велигден ви спремивме едно поинакво јајце. Свежината на маслото од Сицилијански лимон е продлабочена со ветиверт и лабданум смола. Исто така е декорирано со шарена и светкава крупна морска сол, за да ја омекне вашата кожа додека виолетовата и сината боја полека ја бојат водата.Состојки :


Sodium Bicarbonate, Citric Acid, Coarse Sea Salt, Labdanum Resinoid, Sicilian Lemon Oil, Vetivert Oil, Water (Aqua), Titanium Dioxide, Cornstarch, Talc, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Dipropylene Glycol, Propylene Glycol, Cocamidopropyl Betaine, Calcium Sodium Borosilicate, Synthetic Fluorphlogopite, Tin Oxide, *Citral, Geraniol, *Limonene, *Linalool, Perfume, Colour 45410:2, Colour 45410:1, Colour 42053, Colour 42090, Colour 42090:2, Colour 77491, Colour 77499

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Lush Lashes
Маскара
За екстремни должини

995ден / Парче
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Ново
Luxe
Бомба за во када
Луксуз на поинакво ниво

395ден / Парче
Ново
Think Pink
Бомба за во када
Бранови од розева фантазија

350ден / Парче
Limited Edition
No. 1 Dad
Пенлива купка
Најсвежиот трофеј за најдобриот татко

450ден / Парче
Kigali
Кармин
Сјајно и розево

695ден / Парче
Ново
Lakes
Бомба за во када
Бања во билни пејсажи

395ден / Парче
Limited Edition
Ден на вљубените
New Rose
Сапун за тело
Цветно омекнување

395ден / 100г