Франгипани и тубероза

Frangipani

Парфем

Frangipani

1.250ден

Вегански парфем со мешавина од слатко франгипани. Есенцијалните масла од сандалово дрво и бадем те носат на цветна ливада, а маслото од пало санто е задолжено за зачаден финиш.

Ќе ги оживее и нахрани креативните тенденции. Инспириран од слаткиот и зачинет див мирис на цветови, оригинално овој мирис е создаден од римскиот благородник Marquis of Frangipani. 


Состојки :


органски DRF алкохол, парфем, вода (Aqua), глицерин, бензил алкохол, *лимонен, бензил бензоат, масло од вера - пало санто, масло од сандалово дрво, есенцијално масло од бадем, абсолут од франгипани, абсолут од тубероза, *бензил салицилат, бутилфенил метилпропионал, цинемил алкохол, *цитрал, *цитронелол, кумарин, *еугенол, *фарнесол, гераниол, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Sun

Sun

Парфем
Подготвени за топла авантура?

995ден / 30мл
Love
Парфем
Лимонова трева, бергамот и иланг иланг

2.195ден / 30мл
Rentless
Парфем
Можеби овој парфем е вашиот нов дом

2.195ден / 30мл
Dirty
Парфем
Софистицирана свежина

1.495ден / 30мл
Lord of Misrule
Парфем
Пачули, црн бибер и ванила

1.995ден / 30мл
American Cream
Парфем
Ванила, жалфија и бензоин смола

1.795ден / 30мл
-50%
Cardamom Coffee
Парфем
Зачинот на животот

1.495ден / 30мл
Pansy
Парфем
Рузмарин и цвет од портокал

1.395ден / 30мл