Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

Fresh Farmacy

Сапун за лице

Fresh Farmacy

695ден

100г

За разладена и смирена кожа време е да се здружиме со Fresh Farmacy. Комбинацијата од смирувачки камилица и бозел и балансирачка лаванда ќе ја остават кожата мека и чиста. Каламин глината во прав која е добро позната за смирување на кожата ќе ги апсорбира и вишокот масла, а антифунгалното и антибактериско масло од чајно дрво се бори против исфрлањето на кожата. Ако се чувствуваш дека имаш недостаток од баланс, абсолутот од ружи ќе те врати на прав пат.Состојки :


каламин во прав, масло од репка; кокосово масло (Brassica napus; Cocos nucifera), декокција од камилица и бозел (Matricaria chamomilla and Sambucus nigra), глицерин, пропилен гликол, вода (Aqua), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), масло од лаванда (Lavandula angustifolia), сино масло од камилица (Matricaria chamomilla), масло од чајно дрво (Melaleuca alternifolia), абсолут од ружи (Rosa damascena), натриум хлорид, натриум хидроксид, EDTA, тетранатриум етидронат, *лимонен, *линалул, парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Limited Edition
-50%
Snowcake
Сапун за тело
Омекнувачки бадем

195ден / 100г
Ново
Ro's Argan
Сапун за тело
Омекнувачка и смирувачка постела од ружи

695ден / 100г
Ново
Rhubarb & Custard
Сапун за тело
Слатко, меко, чисто

395ден / 100г
Ново
Lotus Flower
Сапун за тело
Туширање со богата ексфолијација

395ден / 100г
Ново
Olive Tree
Сапун за тело
Омекнува, балансира, освежува

695ден / 100г
Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Vegan
Goddess
Сапун за тело
Едноставно божествено

495ден / 95г
Figs and Leaves
Сапун за тело
Не одолевај на искушението

295ден / 100г