Разладувачка магија

Frozen

Пенлива купка за повеќекратна употреба

Frozen

350ден

Парче

Чувствувате потреба да го избистрите умот, да ја смирите душата и да го негувате телото? Нашиот предлог е разладувачка и нежна пенлива купка. Држете ја оваа снегулка полна ментол под силен млаз вода и гледајте како се создаваат купови релаксирачка пена. Маслото од спеарминт и ситната морска сол помагаат во подобрување на циркулацијата и плус прават одлична ароматерапија. Само треба да се ослободите од грижите, или како што би рекла Елса: Let it go, let it go... 


Како се користи:
Држи ја снегулката под млаз топла вода за меки меурчиња.


Начин на чување
Пенливите купки се чуваат на суво место подалеку од контакт со вода.


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурет сулфат, глицерин, лаурил бетаин, масло од спеарминт, титаниум диоксид, фина морска сол, густин, калциум натриум боросаликат, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, *бензил алкохол, *лимонен, парфем, боја 42090:2, боја 77007

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Apple Crumble
Пенлива купка
Овошно и слатко задоволство

495ден / Парче
Last Chance
Puppy love
Пенлива купка
Овошен десерт

450ден / Парче
Vegan
Last Chance
Matcha roll
Пенлива купка
Кремаста пена од зелен чај

495ден / Парче
Mermaid Tail
Пенлива купка
Куп цитрусна пена

450ден / Парче
Peach Crumble
Пенлива купка
Сочни и хидрирачки меурчиња

495ден / Парче
Big bottle of calm
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Ароматерапија со лаванда

695ден / Парче
Limited Edition
Baby Rainbow Carrot - Green
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Вашето омилено виножито

230ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Henny Penny
Пенлива купка
Слатко, овошно, волшебно

395ден / Парче