Шарени шеќерни мрвици

Funfetty Cake

Пилинг за усни

Funfetty Cake

495ден

25г

Не треба да е нечив роденден за да уживате во слатко парче торта. Ванила, шеќер и шарени мрвици- состојки за торта, но и за нашиот нов пилинг за уста. Совршен е за да ги отстани сите суви делови од устата и да ја остави мека и сочна. Овој вегански десерт содржи и шеа путер за дополнителна хидратација! 

Не чекајте долго, земете парче Funfetty торта додека има.


Состојки :


Caster Sugar, Organic Jojoba Oil, Multicoloured Sprinkles, Icing Sugar, Fair Trade Shea Butter, Titanium Dioxide, Sicilian Lemon Oil, Vanilla Absolute, Extra Fine Sea Salt, *Benzyl Alcohol, *Limonene, Flavour

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Mint Julips
Пилинг за усни
Скокотлив пеперминт на вашите усни

495ден / 25г
Vegetarian
Honey
Пилинг за усни
Sugar, ah honey honey

495ден / 20г
Vegan
Rose Lollipop
Балзам за усни
Усни спремни за селфи

595ден / 12г
Key Lime Pie
Балзам за усни
Парче торта

595ден / 12г
Unicorn
Пилинг за усни
Најслаткиот од сите

495ден / 25г
Cherry
Пилинг за усни
Слатко кисела цреша

495ден / 25г
Ново
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Honey Trap
Балзам за усни
Нектар за усни

595ден / 12г