Медено и светкаво уживање

Golden Egg

Bath Bomb Melt

Golden Egg

360ден

Парче

Светкава, златна и слатка, оваа купка се врати оваа година за Велигден со мало шарено изненадување за вас.

Дали сте подготвени за уживање во сјајна бања која мириса на карамела и е полна со фер тргуван и органски какао путер? Впијте ги овие масла и уживајте во светките без пластика. Конечниот резултат е кожа помека од свила, и послатка од мед. Овој десерт сега има изненадување во средината што може да се открие само кога ќе се растопи во вашата када.

 Чувајте ја на суво место додека не го одредите датумот за луксузно бањање во слатко течно злато.


Состојки :


Sodium Bicarbonate, Citric Acid, Fair Trade Organic Cocoa Butter, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Cream of Tartar, Perfume, Sodium Coco Sulfate, Brazilian Orange Oil, Bergamot Oil, Water (Aqua), Titanium Dioxide, Dipropylene Glycol, Propylene Glycol, Cocamidopropyl Betaine, Tin Oxide, Synthetic Fluorphlogopite, Silica, Amyl Cinnamal, *Citronellol, *Geraniol, *Limonene, *Linalool, Colour 19140:1, Colour 45410:1, Colour 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Butterball
Шумлива купка
Кожа за десерт

195ден / Парче
Best Seller
Vegan
Groovy Kind Of Love
Шумлива купка
Секс, меурчиња и рокенрол

350ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Rose Gold
Шумлива купка
Ароматично, цветно зајдисонце

350ден / Парче
Ново
Last Chance
Blackberry
Шумлива купка
Боровинка за подобро расположение

280ден / Парче
Best Seller
Intergalactic
Шумлива купка
Диско од вселената

350ден / Парче
Dirty
Шумлива купка
Опуштање со пеперминт

350ден / Парче
Melusine
Шумлива купка
Светкаво освежување

395ден /
Big Blue
Шумлива купка
Нека испловат грижите

285ден / Парче